Menu Zamknij

Wycieczka przyrodnicza uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie

Dnia 18.05.2026 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie wraz z opiekunami Joanną Stafiniak i Agnieszką Marciniak wybrali się na wycieczkę przyrodniczą do miejscowości Wilkocin, gdzie zwiedzili piękne tereny Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczkę prowadził dyrektor Parku Marek Cieślak wraz z przewodnikiem Anną Witrykus. Po przybyciu do Wilkocina odbyliśmy pieszą wędrówkę trasą prowadzącą przez wrzosowisko do zimowiska nietoperzy w bunkrach poradzieckich, a następnie przez bory sosnowe do wydm śródlądowych. Trasa ta znajduje się w całości na obszarze Natura 2000 „Bory Dolnośląskie”. Długość tej trasy to ok. 4 km. Po drodze Pan Marek Cieślak ciekawie opowiadał o charakterystycznych dla tego terenu roślinach i zwierzętach. Mogliśmy na żywo zobaczyć wybrane okazy i dowiedzieć się o ich wymaganiach środowiskowych. W bunkrach udało się nam również zobaczyć śpiące nietoperze z gatunku gacek. Po zakończonych zajęciach w terenie uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami Parku Krajobrazowego udali się na pizzę do lokalu gastronomicznego zlokalizowanego na osiedlu Huta. Zajęcia w terenie zostały zorganizowane i sfinansowane w ramach projektu „Poznaj swój park krajobrazowy”. Wycieczka była ciekawym doświadczeniem. Dzięki niej uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę przyrodniczą i odbyli ciekawą lekcję w terenie, ale również aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu.

Joanna Stafiniak

Przejdź do treści