10 czerwca 2026 r. odbyła się XXIII Gala Laureatów Konkursów Powiatowych. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, w atmosferze kosmicznej podróży, uhonorowano uczniów, którzy zostali laureatami w konkursach powiatowych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.
137 uczniów z całego powiatu odebrało dyplomy i nagrody w formie kart podarunkowych do Empiku. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Za swoje osiągnięcia nagrodzeni zostali:
-
Emilia Kluczka (4A) – III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej;
-
Oliwia Pawłowska – III miejsce w III Powiatowej Olimpiadzie Patriotycznej;
-
Natalia Broda (5A) – I miejsce w V Powiatowym Konkursie dla Mniejszości Narodowych I Etnicznych – Opowiedz o Łemkach;
-
Mikołaj Stafiniak (5A) – II miejsce w V Powiatowym Konkursie dla Mniejszości Narodowych I Etnicznych – Opowiedz o Łemkach;
-
Helena Stafiniak (5A) – III miejsce w V Powiatowym Konkursie dla Mniejszości Narodowych I Etnicznych – Opowiedz o Łemkach;
-
Maja Kościelak (6b) – I miejsce w kategorii praca literacka kl. 4-6 w Powiatowym Konkursie Literacko- Plastyczny „Tacy sami w różnorodności – różni w jednorodności”;
- Maciej Marciniak (8B) – I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym „Starcie Umysłów”
- Martyna Zbójniewicz (3 LO) – III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Rok 2026 rokiem Andrzeja Wajdy”
Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia w konkursach w przyszłym roku szkolnym!
Wiesław Ksenycz Dyrektor Powiatowego Ośrodka Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach wręczył również podziękowania dyrektorom szkół za podejmowanie wspólnych inicjatyw edukacyjnych oraz nauczycielom za współpracę i szczególne zaangażowanie w organizację Konkursów Powiatowych w roku szkolnym 2025/2026. Wyróżnieni nauczyciele z Zespołu Szkół w Przemkowie to Magdalena Boczniewicz, Dariusz Dźwigaj, Małgorzata Herbut oraz Iwona Łopacińska-Skraba.
Po wakacjach przystępujemy do kolejnych zmagań i przedsięwzięć konkursowych organizowanych pod patronatem polkowickiego ośrodka metodycznego.
Monika Dźwigaj













