W czwartek 25 czerwca 2026r. pierwszy etap edukacji uroczyście zamknęli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Przemkowie. Akademię, którą poprowadzili Dominik Kornaga i Bartosz Teper, trzecioklasiści rozpoczęli dostojnym polonezem.
Po krótkim przemówieniu dyrektora ZS w Przemkowie Moniki Dźwigaj i Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka nastąpiło wręczenie nagród uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.
W klasie 3a wyróżnieni zostali: Czajkowska Julia, Grocholska Kalina, Jasek Anna, Konopczak Marcel, Maluszycka Maria, Paluszek Milena, Sokołowski Bartosz, Teper Bartosz, Siepietowski Tomasz, Tułaza Lena.
W klasie 3b nagrody odebrali: Dominik Kornaga, Wojciech Grocholski, Piotr Niemalec, Bernard Michalski, Nela Siwik, Maja Buczak.
Nagrodzono również uczennicę klasy 3a Kalinę Grocholską, która uzyskała najwyższy wynik w szkole na przeprowadzanym ogólnopolskim teście trzecioklasisty.
Za aktywny udział w zajęciach języka mniejszości etnicznej – języka łemkowskiego nagrody odebrali: Mikołaj Gąsiorowski oraz Michał Kania. Za aktywną działalność w Małym Samorządzie Uczniowskim przyznano wyróżnienia: Dominikowi Kornaga i Krystynie Kisielewicz – Mazurek.
Wszystkim uczniom klas trzecich wręczone zostały pamiątkowe dyplomy ukończenia klasy trzeciej. Podziękowania przekazano także rodzicom, angażującym się w życie obu klas i szkoły. Swoich starszych kolegów pożegnali również uczniowie klas drugich.
W części artystycznej trzecioklasiści wspaniale zaprezentowali swoje recytatorskie, muzyczne i aktorskie uzdolnienia. Na zakończenie głos zabrali rodzice przekazując piękne podziękowania i życzenia dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom.
Monika Dźwigaj



























