Menu Zamknij

Regulamin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie ogłasza rekrutację na rok szkolny 2021/2022 do:

– Liceum Ogólnokształcącego 

– Branżowej Szkoły I Stopnia.

REGULAMIN REKRUTACJI DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO i BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

W ZESPOLE SZKÓŁ  IM. IRENY SENDLER W PRZEMKOWIE

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

I  PODSTAWA PRAWNA:

  1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. 2020 poz. 1327)
  2. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. 2020 910 ze zm.)
  3. Ustawa z dnia 19 listopada 2020 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2021 poz. 4)
  4. Rozporządzenie MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i  centrów (Dz.U.  2019 r poz. 1737)
  5. 11baa ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 493 z późn. zm.)

II INFORMACJE OGÓLNE ORAZ KALENDARZ REKRUTACJI

  1. Wniosek w wersji papierowej o przyjęcie do szkoły kandydat składa w dniach od 17 maja   do 21 czerwca 2021 r. do godziny 15.00 w sekretariacie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie w budynku na ul. Leśna Góra 3.
  2. Szkoła dopuszcza złożenie wniosku o którym mowa w pkt. 1 mailowo. Skan podpisanego dokumentu lub jego zdjęcie prosimy przesłać na mail: gim_przemkow@poczta.onet.pl
  3. Szkoła prowadzi rekrutację na rok szkolny 2021/2022 do klasy pierwszej:
    1. czteroletniego liceum ogólnokształcącego (klasa uniwersytecka);
    2. trzyletniej branżowej szkoły I stopnia (klasa wielozawodowa)
  4. Kandydat do szkoły, dołącza  w terminie od 25 czerwca 2021 r.  do 14 lipca  2021 r. do godziny 15.00  następujące dokumenty:
  5. świadectwo ukończenia szkoły lub kopię świadectwa poświadczoną przez dyrektora szkoły podstawowej, które kandydat ukończył,
  6. zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty
  7. inne dokumenty (np. opinia PPP, orzeczenie PPP), które mogą być istotne przy kwalifikacji kandydata,
  8. 1 zdjęcie legitymacyjne.
  9. W dniach od 14 lipca do  21 lipca 2021 r. powołana przez dyrektora szkoły  komisja rekrutacyjna odpowiada za:
    – sporządzenie listy kandydatów
    – obliczenie liczby punktów uzyskanych przez kandydatów
    – ustalenie listy kandydatów wg liczby uzyskanych punktów
    – ustalenie listy zakwalifikowanych do przyjęcia  uczniów.
  10. 22 lipca 2021r. nastąpi podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjna listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych typów szkół.
  11. Od 23 do 30 lipca 2021 r. następuje potwierdzenie woli przyjęcia przez kandydatów w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej a w przypadku kandydatów do Branżowej Szkoły I Stopnia także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu
  12. Szkoła od 17 maja 2021 r. do 26 lipca 2021 r. wydaje skierowania na badania lekarskie dla kandydatów do BS I St.
  13. 02 sierpnia 2021 r. do godziny 15.00 nastąpi podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
  14. Osoby nieprzyjęte do szkoły są zobowiązane do odbioru złożonych dokumentów w ciągu 7 dni od zakończenia postępowania kwalifikacyjnego. W przeciwnym przypadku kopie dokumentów ulegną zniszczeniu.

III. WARUNKI PRZYJĘCIA DO KLASY PIERWSZEJ CZTEROLETNIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO ORAZ TRZYLETNIEJ BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA DLA ABSOLWENTÓW OŚMIOLETNIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  1. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej może otrzymać w postępowaniu rekrutacyjno- kwalifikacyjnym maksymalnie 200 punktów, w tym:
    a) max100 punktów za wyniki egzaminu ośmioklasisty wyrażone w skali procentowej z języka polskiego i matematyki – które mnożymy przez 0,35 oraz z języka obcego nowożytnego – które mnożymy przez 0,3.
    b) max 72 punkty za oceny z następujących przedmiotów- język polski, język obcy wiodący (angielski lub niemiecki na poziomie III.1), matematyka, i jeden z: biologia, geografia, informatyka – uczeń może otrzymać za każdą ocenę:
    – celujący -18 punktów,
    – bardzo dobry –17 punktów,
    – dobry – 14 punktów,
    – dostateczny –8 punktów,
    – dopuszczający –2 punkty.
    c) max 18 pkt za szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach
    d) 7 pkt za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem
    e) max 3 pkt za aktywność społeczną, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu.
  2. Schemat przyznawania punktów uzyskanych za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej odbędzie się na podstawie Rozporządzenia MEN z dn. 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i centrów (Dz.U. 2019 r poz. 1737, § 6 pkt.1 oraz pkt.2).
  3. Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz określenia miejsc uznane za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2020/2021 w województwie dolnośląskim zawiera Zarządzenie nr 05/2021 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dn. 26 lutego 2021 roku.
  4. Kandydaci do szkoły będą przyjmowani w kolejności ustalonej na liście rankingowej, którą wyznaczy liczba uzyskanych punktów, o jakich mowa w pkt III, ust. 1 niniejszego regulaminu, do wyczerpania miejsc, którymi dysponuje dana klasa.
  5. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego przyjmuje się kandydatów z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej.
  6. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dana szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, na trzecim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie kryteria:
    a) wielodzietność rodziny kandydata;
    b) niepełnosprawność kandydata;
    c) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
    d) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
    e) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
    f) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
    g) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
    Kryteria, o których mowa powyżej, mają jednakową wartość.
  7. Planuje się utworzyć jedną klasę w Liceum Ogólnokształcącym (klasa uniwersytecka) oraz jedną klasę w Branżowej Szkole I Stopnia (klasa wielozawodowa).
  8. Określa się limit 20 miejsc w każdej z klas.

 IV  PROCEDURA ODWOŁAWCZA

  1. Do 05 sierpnia 2021 r. rodzice kandydata mają prawo wystąpić do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
  2. Sporządzenie przez komisje rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia następuje do 3 dni od dnia wystąpienia o sporządzenie uzasadnienia.
  3. Rodzice ucznia mają prawo do wniesienia do dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie do 3 dni od dnia otrzymania uzasadniania odmowy przyjęcia o którym mowa w pkt. 1.
  4. Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do 3 dni od dnia złożenia odwołania.

V  ORGANIZACJA INFORMACJI DLA KANDYDATÓW I ICH RODZICÓW.

  1. W szkole powołuje się od 17 maja 2021 r. punkt informacyjny dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych: sekretariat szkoły, 76 8320 666: Informacje udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00;
  2. Szczegółowe informacje można uzyskać także na stronie www.zsprzemkow.pl.

VI  DODATKOWE INFORMACJE:

  1. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki zgodnie z przepisy § 11a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID—19 (Dz. U. poz. 493 z póżn.zm.) mogą być procedowane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
  2. Przepisy § 11b ww. rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID—19  umożliwiają w okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) podanymi do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek.

 

Regulamin rekrutacji – plik pdf

Podanie o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

Skip to content